काठमाडौँ, १४ भदौ २०७५ । भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदी बिमस्टेकको चौथो सम्मेलनका लागि बिहीबार बिहान काठमाडौँ ओर्लिएका छन् । उनी काठमाडौँ ओर्लिनुअघि नै उनको सुरक्षाका लागि भारतीय सुरक्षा फौजको विशेष टोली काठमाडौँ आइसकेको छ । सम्मेलनमा आएकामध्ये मोदीका लागि सरकारले पनि विशेष सुरक्षा व्यवस्था मिलाएको छ ।

मोदी काठमाडौँ ओर्लिनुअघि नै काठमाडौँमा विशेष सुरक्षा व्यवस्था अपनाइएको थियो । मोदी सवार विशेष जहाज काठमाडौँमा अवतरण हुनुअघि त्रिभुवन विमानस्थलबाट हुने सबै उडान करिब एक घण्टा ठप्प बनाइएको थियो ।मोदीको सुरक्षाका लागि केही दिनदेखि भारतीय सेनाको विशेष टोली काठमाडौँमै तैनाथ थियो । उनको सुरक्षाका लागि भारतीय सुरक्षाकर्मीले पनि आवश्यक तयारी गरेका थिए ।

मोदीको सुरक्षाका लागि केही दिनअघि भारतीय सेनाको टोलीसँगै बुलेटप्रुफ गाडी पनि भारतबाटै ल्याइएको थियो । मोदी आउने भएपछि नेपाली सेनाले काठमाडौँको आकाशमा बिहानैबाट हवाई गस्ती गरेको थियो ।छिमेकी देशका भीभीआईपीको सुरक्षामा सरकारले विशेष सतर्कता अपनाएको हो । विदेशका भीभीआईपी पाहुनाको सुरक्षाको जिम्ममा नेपाली सेनाको कमाण्डमा राखिएको छ ।

नेपाली सेनाले सरकारबाट पाएको जिम्मेवारीलाई कुशलतापूर्वक निर्वाह गर्न विशेष सुरक्षा सजगता अपनाइएको जनाएको छ । यसअघि बुधबार नेपाल आएका विदेशी भीभीआईपीको सुरक्षामा पनि सरकारले विशेष सतर्कता अपनाएको थियो ।

जानकारीको लागी तल फोटोमा किल्क गर्नु होला ,सुमेघ ट्राभल्स्