सोमबार, ३१ बैशाख
काठमाडौँ – नेपाल विद्युत् प्राधिकरणले सन् २००३ मा मागअनुसार विद्युत् आपूर्ति नभएको भन्दै पहिलो पटक लोडसेडिङ घोषणा गरेको थियो । प्राधिकरणले ठाउँ विशेष हेरेर तालिका प्रकाशित गरेर हप्ताको एक दिन एक घण्टा  देखी शुरुवात भएर  दैनिक १८ घण्टासम्म लोडसेडिङ गरेको थियो ।झन्डै १५ वर्षपछि नेपाल लोडसेडिङ मुक्त देश भएको छ । नेपाल विद्युत प्राधिकरणले सोमबारदेखि देशभर लोडसेडिङ अन्त्य भएको दाबी गरेको छ । विद्युत् चुहावटलाइ राेक्दा लोडसेडिङ व्यवस्थापन गर्न सहज भएकाे हो । प्राधिकरणले औद्योगिक क्षेत्रमा गर्दै आएको तीनघण्टे लोडसेडिङ पनि आजबाटैअन्त्य गर्दै  लोडसेडिङमुक्त मुलुक भएको घोषणा गरेको छ।

प्राधिकरणका कार्यकारी निर्देशक कुलमान घिसिङका अनुसार खोला र नदीमा पानीको वहाव बढेसँगै रन अफ रिभर आयोजनाको उत्पादन बढेको, संरचनागत सुधार र अपुग विद्युत भारतबाट आयात गरेकाले १५ वर्षपछि लोडसेडिङ अन्त्य भएको जानकारी दिनुभएकाे छ ।  लोडसेडिङ प्राधिकरणको कार्यकारी निर्देशकमा कुलमान घिसिङ नियुक्त भएपछि लोडसेडिङ घटेको थियो । सन् २००३ देखि सुरु भएको लोडसेडिङ २०७३ सालको तिहारबाट काठमाडौँ लगायतका मुख्य शहरमा अन्त्य गरिएको थियो भने औद्योगिक क्षेत्रमा दैनिक ३ घण्टासम्म लोडसेडिङ भैरहेको थियो तर नेपाल विद्युत प्राधिकरणले अाज सोमबारबाट नै औद्योगिक क्षेत्रमा भैरहेको  लोडसेडिङ पनि अन्त्य भएको घोषणा गर्दै लोडसेडिङमुक्त मुलुक भएको घोषणा गरेको छ।

जानकारीको लागी तल फोटोमा किल्क गर्नु होला ,सुमेघ ट्राभल्स्